Sort by
  • 23 Seconds to Eternity

    ★★★★½

  • The Conference

    ★★★½

  • Encounters

    ★★★★

  • Saw X

    ★★★

  • The Unbinding

    ★★★★

  • Reptile

    ★★★½

  • Missing: The Lucie Blackman Case

    ★★★

  • Last Call: When a Serial Killer Stalked Queer New York

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Muscles & Mayhem: An Unauthorized Story of American Gladiators

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Renfield

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • MH370: The Plane That Disappeared

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • The Prince

    ★★★★

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

    ★★½

  • UFO Sweden

    ★★★★

  • Missing 411: The U.F.O. Connection

    ½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Troll

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★★

  • Pervert: Hunting the Strip Search Caller

    ★★★

  • Feed

    ★★★

  • Moment of Contact

    ★★★½

  • The Watcher

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★★½

  • Project Wolf Hunting

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Visitors

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Lair

    ★★★

  • Carter

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Out There Halloween Mega Tape

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★★

  • Ariel Phenomenon

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★★

  • A Tear in the Sky

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • In the Court of the Crimson King: King Crimson at 50

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Deadstream

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Something in the Dirt

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Project Gemini

    ★★½