Sort by

Fred has logged 69 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roar

Roar

1981
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Shattered

Shattered

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Carter

John Carter

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mosquito

Mosquito

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
Director's Commentary: Terror Of Frankenstein

Director's Commentary: Terror Of Frankenstein

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Ticks

Ticks

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Graduation Day

Graduation Day

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
25
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mascots

Mascots

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Atari: Game Over

Atari: Game Over

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Telefon

Telefon

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Naked Civil Servant

The Naked Civil Servant

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Basket Case 3: The Progeny

Basket Case 3: The Progeny

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Symptoms

Symptoms

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bear Cub

Bear Cub

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bigfoot: The Lost Coast Tapes

Bigfoot: The Lost Coast Tapes

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
U.F.O.

U.F.O.

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Phobe: The Xenophobic Experiments

Phobe: The Xenophobic Experiments

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Fuck in the Woods

Don't Fuck in the Woods

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Exterminator 2

Exterminator 2

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Deathrow Gameshow

Deathrow Gameshow

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Holocaust 2000

Holocaust 2000

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Exeter

Exeter

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lurking Fear

Lurking Fear

1994
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry