Ayden has logged 94 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Major League

Major League

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry