• Framing Britney Spears

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Sonic the Hedgehog

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★½

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★