Evan has logged 15 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Winchester '73

Winchester '73

1950
×
★★★
Edit this entry  
26
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Terror in a Texas Town

Terror in a Texas Town

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
7 Men from Now

7 Men from Now

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shane

Shane

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red River

Red River

1948
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spellbound

Spellbound

2016
×
Edit this entry  
06
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry