• Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • Viena and the Fantomes

    ★½

  • Athlete A

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Valley Girl

    ★½

  • Beastie Boys Story

    ★★½

  • Inventing the Future

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Vivarium

    ★½

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • First Love

    ★★

  • The Cordillera of Dreams

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Hottest August

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Knives and Skin

    ★★★½

  • The Plagiarists

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★½

  • Moonlight Sonata: Deafness in Three Movements

    ★★½

  • Clemency

    ★★★

  • Luce

    ★★★★

  • Judy & Punch

    ★★½