nippleson has logged 84 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
22
The Call

The Call

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Void

The Void

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Read the review Edit this entry  
25
It Waits

It Waits

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Hatchet

Hatchet

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Rainbow Time

Rainbow Time

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Rock

Black Rock

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Eli

Eli

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Beach House

The Beach House

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Creep 2

Creep 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Underwater

Underwater

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
This Is the End

This Is the End

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
This Is the End

This Is the End

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Starred Up

Starred Up

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry