• The Half of It

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • Smallfoot

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • My Little Monster

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Every Day

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pork Pie

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Dou kyu sei – Classmates

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • How to Be Single

    ★★★

  • The 5th Wave

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Invisible Sister

    ★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Descendants

    ★★

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★