• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Plot Against The President

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Fatman

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Stunt Double

  • Uncle Tom

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

  • Scoob!

    ★½

  • Extraction

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Be Water

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Infidel

    ★★½

  • The Outpost

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 7500

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Vinland Saga

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½