Sort by

Kevin has logged 125 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bride for Rent

Bride for Rent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twin Dragons

Twin Dragons

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Killer

The Killer

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miracles

Miracles

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Project A: Part II

Project A: Part II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Police Story: Lockdown

Police Story: Lockdown

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
New Police Story

New Police Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heart of Dragon

Heart of Dragon

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Protector

The Protector

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Lucky Stars

My Lucky Stars

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Project A

Project A

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Winners & Sinners

Winners & Sinners

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dragon: The Bruce Lee Story

Dragon: The Bruce Lee Story

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★½
Read the review Edit this entry