Sort by

Dani has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Shadows

Shadows

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
Read the review Edit this entry  
05
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
A summoning...

A summoning...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insiang

Insiang

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry