nitratediva has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Devil Commands

The Devil Commands

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Girl Rush

Girl Rush

1944
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Pulp

Pulp

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Remember My Name

Remember My Name

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
King of the Underworld

King of the Underworld

1939
×
★★★
Edit this entry  
13
This Side of the Law

This Side of the Law

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Harper

Harper

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Seven Keys to Baldpate

Seven Keys to Baldpate

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guilty

The Guilty

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Unholy Night

The Unholy Night

1929
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bat

The Bat

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
June Bride

June Bride

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ouanga

Ouanga

1935
×
★★★
Edit this entry  
09
After Dark, My Sweet

After Dark, My Sweet

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
Possessed

Possessed

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Sandpiper

The Sandpiper

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mystery Ranch

Mystery Ranch

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Queen of the Mob

Queen of the Mob

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Manhunt

Midnight Manhunt

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Garden Murder Case

The Garden Murder Case

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Murder in the Air

Murder in the Air

1940
×
Read the review Edit this entry  
12
The Gorilla Man

The Gorilla Man

1943
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dangerous Passage

Dangerous Passage

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grissly's Millions

Grissly's Millions

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry