Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Kareem: Minority of One

Kareem: Minority of One

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
04
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
#Alive

#Alive

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★½
Edit this entry  
07
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blackfish

Blackfish

2013
×
Edit this entry  
02
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Edit this entry