• Don't Look Up

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Team Foxcatcher

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Creed

    ★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Harold & Kumar Go to White Castle

    ★★

  • Pocahontas

    ★★

  • Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

    ★★

  • Tenacious D in The Pick of Destiny

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Mudbound

    ★★★