Sort by
  • Prey

    ★★★★½

  • Nope

  • The Adam Project

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Moonfall

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Hating Game

    ★★½

  • Don't Breathe 2

  • The Green Knight

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Star Wars Biomes

  • Stowaway

  • Godzilla vs. Kong

  • Wrong Turn

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Monster Hunter

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Slaxx

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

  • Becky

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★★★

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Extraction

    ★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Possessor

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • Little Women

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Eli

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Rabid

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★