Nizzy has logged 27 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
On the Road

On the Road

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry