• Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Son

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Books of Blood

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Come True

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Ava

    ★★

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Trial by Media

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Crazy, Not Insane

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Gary Gulman: The Great Depresh

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Spiral

    ★★★