• Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Oxygen

    ★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Theatre of Darkness: Yamishibai 8

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★

  • Best Summer Ever

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • True Mothers

    ★★★½

  • The Eagle's Nest

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Under the Open Sky

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Goedam

    ★★★

  • Bulbbul

    ★★½

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★½

  • Terrarium Locker Room

    ★★★

  • Followers

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • his

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Kaiji: Final Game

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Colour Me Queer

    ★★★

  • Giri/Haji

  • The Forest of Love

    ½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Earthquake Bird

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Hit Me Anyone One More Time

    ★★½

  • Open

    ★★★

  • Lucy in the Sky

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ossan's Love: Love or Dead

    ★★★

  • Dance With Me

    ★★★½

  • Test Pattern

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Under Your Bed

    ★★★

  • 1BR

    ★★½

  • Theatre of Darkness: Yamishibai 7

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • The Fable

    ★★

  • Diner

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Coming from Insanity

    ★★★

  • Lusala

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Parallel World Love Story

    ★½

  • Ma

    ★½

  • Toshimaen: Haunted Park

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Kakegurui The Movie

    ★★½

  • Swallow

    ★★½

  • Rattlesnakes

    ★★½