• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Swan Song

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Humans

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½