Sort by

nklainer has logged 27 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beowulf

Beowulf

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brave

Brave

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Rush

Rush

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lorenzo's Oil

Lorenzo's Oil

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry