Sort by
  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Passages

    ★★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Riceboy Sleeps

    ★★★★

  • The Menu

  • Glass Onion

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

  • Women Talking

  • Autobiography

    ★★★★

  • TÁR

  • Nuclear Now

  • Nope

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Plan 75

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Spider-Man: No Way Home

  • Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • Eternals

  • Squid Game

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • Memoria

    ★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Underground Railroad

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Alex Wheatle

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • Mank

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Shiva Baby

  • Tenet

  • Hamilton

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Stray

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Rhubarb

  • The Last Dance

  • Tigertail

  • A Quiet Place Part II