Sort by

nat has logged 160 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
29
War and Peace

War and Peace

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Not Stupid

I Not Stupid

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Beach House - Forever Still

Beach House - Forever Still

2013
×
Edit this entry  
12
Meeting People Is Easy

Meeting People Is Easy

1998
×
Edit this entry  
11
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
08
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ilo Ilo

Ilo Ilo

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
Read the review Edit this entry  
30
Still Life

Still Life

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Edit this entry  
08
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry