Neal has logged 61 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry