Sort by

noella <3 has logged 401 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Work It

Work It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★½
Edit this entry  
14
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Why Did I Get Married?

Why Did I Get Married?

2007
×
★½
Edit this entry  
12
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christmas Unwrapped

Christmas Unwrapped

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Merry Liddle Christmas

Merry Liddle Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry