noella <3 has logged 44 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sophia Grace & Rosie's Royal Adventure

Sophia Grace & Rosie's Royal Adventure

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minor Details

Minor Details

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carnage

Carnage

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry