• Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • 7500

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Kindred Spirits

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Domino

    ★★★½

  • Avengement

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Dreamland

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • After Midnight

    ★★★★½

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Dreamland

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Depraved

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★

  • The Parts You Lose

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★½

  • For Sama

    ★★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Tone-Deaf

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Tread

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Sword of Trust

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Sweetheart

    ★★

  • Honeyland

    ★★

  • Luce

    ★★★★

  • Judy & Punch

    ★★½

  • Clemency

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★