• Come and See

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • King Kong

    ★★½

  • Escape from New York

    ★★★½

  • Paths of Glory

    ★★★★★

  • GoodFellas

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★½

  • The Return of the Living Dead

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The King of Comedy

    ★★★★★

  • Bird Box

  • The Departed

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★★