Or has logged 23 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jessica Forever

Jessica Forever

2018
×
Edit this entry  
28
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Ground Beneath My Feet

The Ground Beneath My Feet

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
A Tale of Three Sisters

A Tale of Three Sisters

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silence

Silence

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
F for Fake

F for Fake

1973
×
Edit this entry  
16
Tel Aviv on Fire

Tel Aviv on Fire

2018
×
Edit this entry  
14
Love at Second Sight

Love at Second Sight

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★
Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
How to Swim

How to Swim

2018
×
Edit this entry  
12
Well Done

Well Done

×
Edit this entry  
04
Redemption

Redemption

2018
×
Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
02
Chained

Chained

2019
×
Edit this entry