RSS feed for Noah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Facing Ali

Facing Ali

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ex-File 3: The Return of the Exes

The Ex-File 3: The Return of the Exes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
A Matter of Faith

A Matter of Faith

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Downsizing

Downsizing

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm Not Scared

I'm Not Scared

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Letter Never Sent

Letter Never Sent

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Laserblast

Laserblast

1978
×
Read the review Edit this entry  
18
Warrior of the Lost World

Warrior of the Lost World

1983
×
Read the review Edit this entry  
18
Moon Zero Two

Moon Zero Two

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
At the Earth's Core

At the Earth's Core

1976
×
Read the review Edit this entry  
14
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World

The World

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Illegal Aliens

Illegal Aliens

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spy Hard

Spy Hard

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry