RSS feed for Noah

Noah has logged 21 entries for films released in the 1990s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spy Hard

Spy Hard

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Color Adjustment

Color Adjustment

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Future War

Future War

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry