RSS feed for Noah

Noah has logged 33 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Strike

Strike

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
RBG

RBG

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry