Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sonic Drone Home

Sonic Drone Home

2022
×
Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Super Atragon

Super Atragon

1995
×
★★★
Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's Your First Kiss, Charlie Brown

It's Your First Kiss, Charlie Brown

1977
×
Read the review Edit this entry  
23
Sin: The Movie

Sin: The Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Spriggan

Spriggan

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Galaxy Fraulein Yuna

Galaxy Fraulein Yuna

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Queen Emeraldas

Queen Emeraldas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Geobreeders 2: Breakthrough

Geobreeders 2: Breakthrough

2000
×
★½
Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Mermaid Live!

The Little Mermaid Live!

2019
×
Edit this entry  
20
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
★½
Edit this entry  
19
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
God's Not Dead: We The People

God's Not Dead: We The People

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Overcomer

Overcomer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Unplanned

Unplanned

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Samson

Samson

2018
×
½
Edit this entry  
17
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Karen

Karen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

Urusei Yatsura: Beautiful Dreamer

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Flying Colors

Flying Colors

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sneakerella

Sneakerella

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Moonshot

Moonshot

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
MEGA2

MEGA2

2019
×
Edit this entry  
13
Donald Gets Drafted

Donald Gets Drafted

1942
×
Read the review Edit this entry  
13
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read the review Edit this entry  
13
Hat of Many Surprises

Hat of Many Surprises

1901
×
Edit this entry  
13
Are you lost in the world like me?

Are you lost in the world like me?

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Animal Crossing: The Movie

Animal Crossing: The Movie

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Legend of Zelda: The Power of the Triforce

The Legend of Zelda: The Power of the Triforce

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry