Sort by
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Freaky

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Argo

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★★½

  • Oldboy

    ★★★★★

  • School of Rock

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★

  • One Hour Photo

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½