Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry