Sort by

noahd has logged 252 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Be a Latin Lover

How to Be a Latin Lover

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Rounders

Rounders

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tickled

Tickled

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★
Read the review Edit this entry