Sort by

Wash my coat, but, has logged 23 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elefante

Elefante

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Desire

Desire

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Desire

Desire

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie: The Princess & The Popstar

Barbie: The Princess & The Popstar

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry