Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Halloween Ends

  • Hocus Pocus 2

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

  • The Woman King

  • Prey

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

  • Fire Island

  • Elvis

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

  • The King's Man

  • West Side Story

  • Sing 2

  • Eternals

  • Good Timing with Jo Firestone

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Guilty

  • Come from Away

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Queenpins

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

  • Old

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Awake

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

  • Judas and the Black Messiah

  • Flee

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

  • Friendsgiving

  • Soul

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Artemis Fowl

  • The Lovebirds

    ★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

  • Superman: Red Son

  • Onward

    ★★★

  • The Father

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • My Spy

    ★★