Sort by

Noah has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Edit this entry  
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
12 Angry Men

12 Angry Men

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A. K.

A. K.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ran

Ran

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Josie & Jack

Josie & Jack

2019
×
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Edit this entry  
13
Whip It

Whip It

2009
×
Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
High and Low

High and Low

1963
×
★★★½
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry