Sort by

Noah has logged 303 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Acquaintances of a Lonely John

The Acquaintances of a Lonely John

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Morning for the Osone Family

Morning for the Osone Family

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wren Boys

Wren Boys

2017
×
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devils

The Devils

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Town

Christmas Town

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Club

The Christmas Club

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seven Brides for Seven Brothers

Seven Brides for Seven Brothers

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Babes in Toyland

Babes in Toyland

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pinball

Pinball

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Visitation

Visitation

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
25
Colours

Colours

2019
×
Read the review Edit this entry