noahkrommen has logged 32 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry