• The Boys in the Band

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Eddie Pepitone: For the Masses

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • LA Originals

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Holiday Rush

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★½

  • The Brink

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★