• Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Cold Pursuit

    ★½

  • The Brink

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Mike Wallace Is Here

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★½

  • Second Act

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Cracked Up: The Darrell Hammond Story

    ★½

  • Amazing Grace

    ★★★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★★

  • Funke

    ★½

  • Quincy

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★

  • mid90s

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Greta

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★½

  • Destroyer

    ★★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Set It Up

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Whitney

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½