• Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

    ★★★

  • Merrily We Go to Hell

    ★★★★

  • Duck Soup

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Holidate

    ★½

  • The Nest

    ★★★★

  • L'Atalante

    ★★★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★★

  • Gold Diggers of 1933

    ★★★★

  • The Fatal Glass of Beer

    ★★★½

  • Knock Knock

    ★★½

  • Blaze

    ★★½

  • Sully

    ★★★

  • The BFG

    ★★

  • The Big Combo

    ★★★★

  • Mad Love

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★