• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

  • My Spy

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Wind

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Noelle

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Welcome to the Ball

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Battle at Big Rock

  • Tall Girl

    ½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★