Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
My Spy

My Spy

2020
×
★★
Edit this entry  
17
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Edit this entry  
16
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Edit this entry  
16
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry