Noah has logged 386 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Time That Remains

The Time That Remains

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Declaration of War

Declaration of War

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
David Holzman's Diary

David Holzman's Diary

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bob Roberts

Bob Roberts

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
High School

High School

1968
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Sherman's March

Sherman's March

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: Fusion Reborn

Dragon Ball Z: Fusion Reborn

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku

Dragon Ball Z: Bardock - The Father of Goku

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer

1992
×
★★★
Edit this entry  
07
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan

Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan

1993
×
★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★½
Edit this entry