• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Scenes from a Marriage

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Stuck Apart

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Leyla Everlasting

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Apples

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • Normal People

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★½

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★

  • Baba Parası

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

    ★★½

  • Bombshell

  • Little Women

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Karakomik Filmler

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Uzun Zaman Önce

    ★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

  • Shazam!

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★★