Tuana has logged 41 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flatliners

Flatliners

2017
×
Edit this entry  
23
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
Edit this entry  
22
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

The Disappearance of Eleanor Rigby: Them

2014
×
Edit this entry  
27
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

The Disappearance of Eleanor Rigby: Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
Edit this entry  
24
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
Edit this entry  
05
The Ring

The Ring

2002
×
Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Edit this entry  
05
Ted 2

Ted 2

2015
×
Edit this entry  
01
Ted

Ted

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
Edit this entry  
22
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry