• Glass

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • The Mist

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½