• Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • News of the World

    ★★½

  • The Croods: A New Age

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Run Hide Fight

  • Tenet

    ★½

  • Project Power

    ★½

  • An American Pickle

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Town That Loved Bigfoot

    ★★½

  • Scoob!

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • rogy

    ★★★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★★

  • Trolls World Tour

    ½

  • (My) Truth: The Rape of 2 Coreys

  • Onward

  • Grizzly II: Revenge

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Miss Americana

    ★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Louis Theroux: Selling Sex

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

  • Klaus

  • A Day in the Life of Jimothy Rattrick

    ★★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Abominable

    ★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones